Resultat tävlande 2017

Svenska Mästerskapen Resultat 2017

Resultat Amatör Novice
1. Felicia Edvardsson 17.90

Resultat Amatörer Senior Damer
1 Emma Karlsson 31.50
2 Jannica Hägglund 26.30
3 Kseniia Bokova 23.90
4 Anne-Jet Polder 22.20
5 Lindsey Deryckere 21.60
6 Jenny Spångberg 21.20
7 Catrin Davidson 20.40
8 Anastasiia Koncha 19.60
9 Hannah Jacobson 18.80
10 Jenny Werme 15.40
11 Liza Karlberg 4.90

Resultat Amatörer Damer Master 40+
1. Evelina Kaarme 29.30
2. Liselott Takala 23.20

Resultat Professional Senior Damer
1 Moa Lindgren 42.80
2 Therese Larsson 38.10
3 Cecilia Liu 37.70
4 Emma Andersson 32.30
5 Emma Ring 32.10
6 Linnea Karlsson 31.40
7 Polina Zakharkina 30.80
8 Sofia Navas 30.20
9 Emelie Klockare 29.50
10 Jenny Hallqvist 12.50

Resultat Elit Herr
1 Vecislavs Ruza 40.8

Resultat Elit Senior damer
1 Sara Hedman 42.8
2 Anna Valfsson 31.0

Resultat Elit Masters 40+
1 Catarina Odén 31.3

Resultat Dubbel Professional
1 Therese Karmstrand/Therese Berge 41.9
2 Marie Graff/Michaela Bonnerup 40.9
3 Joanna Durkalec/Sofia Navas 40.5
4 Hedda Britse/Therese Johansson 33.2

Resultat Dubbel Elit
1. Anna Valfsson/Vecislavs Ruza 47.2
2. Anki Happonen/Cecilia Carlqvist 41.2


Resultat Preliminaries Senior women:
Therese Larsson 35.9
Moa Lindgren 35.6
Linnea Karlsson 30.6
Emma Andersson 30.6
Cecilia Liu 30.4
Polina Zakharkina 30.1
Emma Ring 27.5
Sofia Navas 25
Emelie Klockare 22.5
Jenny Hallkvist 17.9
Maria Larsson 17.8
Linda Liljestig 12.3
Nina Elnertz 6.4
Alexandra Mellin 3.6



Finaler:
Amatörer Novice:
ca tid 14:00
1Felicia Edvardsson

Amatörer Senior Dam:
ca tid 14:06
1. Jenny Werme
2. Kseniia Bokova
3. Emma Karlsson
4. Liza karlberg
5. Anastasiia Koncha
6. Catrin Davidson
7. Jenny Spångberg
8. Jannica Hägglund
9. Hannah Jacobson
10. Lindsey Deryckere
11. Anne-Jet Polder

Amatör Master 40+:
ca tid: 15:12
1. Evelina Kaarme
2. Liselott Takala

Professional:
ca tid 15:46
1 Cecilia Liu
2 Sofia Navas
3 Moa Lindgren
4 Linnea Karlsson
5 Therese Larsson
6 Polina Zakharkina
7 Emma Andersson
8 Emma Ring
9 Emelie Klockare
10 Jenny Hallqvist

Elit Herr:
ca tid 16:46
1Slava Ruza

Elit dam:
ca tid 16:52
1. Sara Hedman
2. Anna Valfsson

Elit Master 40+:
ca tid 17:04
1.Catarina Odén

Professional dubbel:
ca tid 17:30
1. Therese Karmstrand/Therese Berge
2. Marie Graff/Michaela Bonnerup
3. Hedda Britse/Therese Johansson
4. Joanna Durkalec/Sofia Navas

Elit dubbel:
ca tid 17:54
1. Anna Valfsson/Vecislavs Ruza
2. Anki Happonen/Cecilia Carlqvist