collage_object.php

Pole SM 2019 - Startordning

Amatör Junior Flicka (15-17 år)

  1. Majali Iderström Pankinaho
  2. Nadine Reinholdsson

Amatör Masters 40 + Mixad

  1. Jenny Werme
  2. Maria Hjort
Amatör Novice Flicka (10-14 år)
  1. Linn Herlitz​​​​​​
Amatör Senior Dam (18-39 år)
  1. Ronja Forsgren Roll
  2. Malin Eriksson
  3. Lovisa Strömberg
  4. Tove Hallenstål
  5. Moa Joelsson
  6. Nellie Åhlén
  7. Amanda Lönnqvist
  8. Linnea Sörensen
  9. Bonnie Wui
  10. Evelina Nilsson
  11. Daniella Lopez
  12. Erika Norman
  13. Angelica Nordin
  14. Jenny Gehrke
  15. Elin Hedqvist
  16. Julia Alfredsson
  17. Ilaria Marotta
  18. Chrisrina Makris
  19. Beatrice Rangfeldt
  20. Sofia Nordqvist Antonsson
  21. Alexandra aspenlif
Amatör Dubbel (Youth) Mixad - För tävlande 10–17 år, en junior och en novice tävlande. De tävlande behöver följa kriterierna för novice dubbel
  1. Nicole Vavra & Linnea Krasseberg 
Amatör Dubbel Senior (dam-dam)
  1. Sofia Nordqvist Antonsson & Josefin Adler

Professional Junior Flicka (15-17 år)

  1. Isabelle Molin

Professional Senior Dam (18-39 år)

  1. Leonilla Forsblom
  2. Hanna Häger
  3. Caroline Svahn
  4. Kseniia Bokova
  5. Nina Elnertz
  6. Anna Gulkova
  7. Tytti Jussila
  8. Mathilda Karlsson
  9. Alexandra Spännar
  10. Sara Lindberg
  11. Erica Andersson
  12. Jenny Karlsson
  13. Ida Rosén
  14. Kristina Börjesson
  15. Danielle Ydstål
Professional Master 40 + Mixad
  1. Maria Widmark
Professional Master 50+ Mixad
  1. Liselott Takala
Professional Senior Dubbel (dam-dam)
  1. Therese Johansson & Hedda Britse
Elite Novice Flicka (10-14 år)
  1. Felicia Edvardsson
Elite Senior Dam (18-39 år)​​​​​​​
  1. Emma Ring
  2. Christel Wallin
Elite Senior Herr (18-39 år)
  1. David Vigren
  2. Jonas Helander-Claesson
Elite Masters 40 + Mixad
  1. Catarina Odén
  2. Evelina Kaarme
Elite Dubbel Senior (dam-herr)
  1. Marie Graff & Jonas Helander Claesson
Battle 1
David Vigren V.
Jonas Helander-Claesson

Battle 2
David J Hultgren V. JonasHelander-Claesson 
 
Battle3
David Vigren V. 
David J Hultgren 

Show battle
Vinnare Herr V. 
Anna-Maija Nyman

Amatör

  1. Zofie Strååt
  2. Camilla Kihlström
  3. Danny Castillo Cabrera
  4. Erika Hansson
Semi-Professional
  1. Clara Collman
  2. Nina Elnertz
  3. Fanny Jannerlid-Söderberg
  4. Sofia Navas
  5. Julia Granlund
  6. Emma Aspenberg
  7. Emilia Roosmark
Professional dubbel
  1. Marie Graff & Michaela Bonnerup
  2. Amanda Drotz & Ann-Christine (Anki) Eriander
Professional
  1. Anna-Maija Nyman
  2. Elena Malioutina
  3. Michaela Bonnerup

Hoop Amatör senior women

  1. Jenny Hallkvist
  2. Sofia Nordqvist Antonsson 
  3. Hanna Ravnskov
  4. Nikola Liptáková
  5. Stephanie Lövstrand

Hoop Professional Senior Women

  1. Michaela Smeds 
  2. Nina Heldenius 
  3. Ebba Tellberg

Hoop Professional Senior Doubles Mixed

  1. Maria Isaksson & Sarah Atherton
Hoop Elite Senior Women
  1. Veronica Malmström 
  2. Therese Berge